We know that the best reference is a happy and satisfied customer.


DUMB WAITER ELEVATOR SYSTEMS

With our knowledge and experience in lift industry since 1976,  we carry out the righteous pride of completing many major projects and achieved the target of a serious list of references, which also let us to prove our solution partners that we can easily adopt our products to various architectural projects.

Our website has been established for the purpose of online sales regarding complete package dumbwaiter (monte-charge) lifts through the internet. We are also standing and well known as the first broadcasting website in the elevator industry.

[title]About us[/title]

Our Policy

Our policy as an organization, is to add up value to our suppliers or customers together with a staff; loving their own job, being honest and self-improving, information and knowledge sharing and being efficient as well as who follows the latest developments in the lift industry, paying the most attention to research and development to ensure the use of relevant art, compromising product quality with the latest technology to meet customer expectations at the highest level and maintain our brand value.

OUR VALUES

Being reliable Keeping fairness and justice in the forefront in customer relations Being dependent on moral values Efficient use of global resources Being respectful to the environment and the world we live in

INNOVATION

Innovation lies at the core of our company's success. Developing our economy will create a livable world to assess the opportunities and innovative ideas, will route to create new jobs thereby adapting to changes ​​are deeply rooted in our infrastructure and experience as our prior value.

Our Goals

  • Achieving full customer satisfaction
  • Continue to quality and values both domestic and international markets
  • Increasing efficiency in production
  • Ontime investment by monitoring the latest developments in our industry
  • Creating corporate culture
  • Stabilizing  and increasing the fiscal values of our company
  • Increasing the labour’s satisfaction

Vision

Leading in the elevator industry both domestic and internationaly by presenting innovative approach for various customer needs and demands.

Misyon

Sunduğumuz her hizmette rakiplerimizden farklı olmayı, müşterilerimizin her türlü talebine en kısa sürede yanıt vermeyi ve yaptığımız işlerle en üstün kalitede hizmeti uygun fiyatlarla sunmayı amaçlayarak, hedefimiz müşterilerimizin gözünde güvenilirliği ve devamlılığı sağlamak, aynı zamanda çalışanlarımızın memnuniyetini ve güvenliğini en üst düzeyde tutmayı başarabilmektir.

Kurumsal Kimliğimiz

Çalışanlarımızın ve bir bütün olarak toplumun bilgi ve duyarlılığını artırmaya yönelik projeler geliştirmeye önem veriyoruz. Sponsorluklar, burslar, sosyal sorumluk projelerimiz ve eğitimi destekleyen etkinliklerimizin yanı sıra doğal afetler gibi toplumun günlük yaşam koşullarını beklenmedik şekilde değiştiren durumlarda da imkânlarımızı kullanarak ihtiyaçlara yönelik destek sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye’de ve tüm dünyada sektörümüzdeki gelişmelere her zaman katkıda bulunmaya özen gösteren firmamız, önümüzdeki yıllarda da bu tür katkıları sağlamaya devam edecek.

Şirket Ünvanı ve Adresi

OVİT Asansör AŞ. ÇArşı Mah. Kartal Cad. No: 74 Yakacık – Kartal – İstanbul

Distribütörlüklerimiz

Door Lift Fuji Elevator Escalator Time Machine Axxon Safe Guda Machine Motor

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir